Karpuz Tente

Ürün Kodu: 1572
--
  • Sosyal Medyada Paylaş

Karpuz tentelerin uygulandığı mekânlar, oldukça şık bir havaya bürünüyor. Sadece kapı üzerine değil, binalardaki bütün pencerelerin dış cephesine de uygulanabilen karpuz tente, çok farklı bir ürün yelpazesi ile karşımıza çıkıyor.

 

 Özellikleri Nelerdir?

 

            Görünümü itibariyle eski zaman filmlerini ve özellikle eski Fransız tipi binaların dış cephelerini çağrıştıran bu ürün, şehrin her geçen gün biraz daha bunaltıcı hale geldiği şu zamanlarda, ferah bir esinti yaratmaktadır. Birbirinden farklı renk seçenekleri ile kullanıcısına sunulan bu ürünün en çok tercih edilen renkleri, koyu bordo, koyu yeşil ve kırmızı tonlarıdır.

 

            Binaların dış cephesinde oldukça estetik bir görünüm sağlayan karpuz tente, mekânları güneşten koruduğu gibi, yağmur sırasında akan suyun pencere kenarlarında birikmesine de engel olmaktadır. Üstelik bu tentenin en önemli ayrıntısı, bombeli yapısı ile mekânları yağmur ve güneşten daha fazla koruyabilme özelliğidir.

 

            Bu üründe kullanılan akrilik ve PVC kumaş kolay yırtılmayan, darbelerden etkilenmeyen özelliklere sahiptir. Güneşten solmayan ve su geçirmez özelliklere sahip olan bu kumaş sayesinde karpuz tente, çok daha dayanıklı bir üründür.

  Avantajları Nelerdir?

 

            Karpuz tente, bugün İstanbul'un eski zaman görünümüne sahip olan yapılar başta olmak üzere, bu yapıların oldukça yaygın olduğu Beyoğlu, Taksim, Nişantaşı, Şişli gibi bölgelerde sıkça karşımıza çıkan bir seçimdir. Bu tentenin kullanıldığı mekânlarda, nostaljik bir hava vardır.

 

            Şık bir estetik duruşa sahip olan karpuz tentenin fiyatları da oldukça uygundur. Diğer tente çeşitlerine göre daha az kumaş kullanıldığından, fiyatı daha uygun olan bu tente, işçilik açısından fazla el emeği istemektedir. Çünkü bombeli kasnakların üzerine bu kumaşları yerleştirerek yapılan montaj, oldukça hassas biçimde ve işinin ehli kişiler tarafında yapılmalıdır. Karpuz tentenin boyu, montaj sırasında sizin isteğinize göre ayarlanarak şekillendirilebilir. Bu sayede dükkânınızın veya pencerenizin manzarası kapanmadan, yağmurdan ve güneşten korunup, şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

  Hangi Mekânlarda Kullanılmalıdır?

 

            Karpuz Tente, genellikle otel kapılarının girişinde, pastane, bar ve kafelerde, restoran gibi işletmelerde tercih edilmektedir. Ayrıca daha küçük ebatlardaki işletmelerin girişlerinde, oldukça şirin ve sevimli bir görüntü sağladığı ve bu sayede mekânı daha geniş gösterdiği için seçilen bir üründür. Bu tentelerin bir başka kullanım yeri de sadece otellerin giriş kısımları değil, otel binasının sahip olduğu bütün pencerelerin üst kısımlarıdır. Bu uygulama ile binanın tümü, çok zarif bir şıklığa erişebilir.

 

 Montajı Nasıl Yapılır?

 

            Bu konuda bilinmesi gereken en önemli özellik kaliteli bir montajın, bu ürünün ömrünü uzatacağı olmalıdır. Bu ürünün montajına, metal kasnakların duvara takılması ile başlanır. Kasnaklar duvara sağlamca monte edildikten sonra sıra kumaşın, kasnakların üzerine sabitlenmesine gelir. Burada esas olan şey, kumaşın sıkıca ve gergin biçimde monte edilmesidir. Bu şekilde yapılan bir montaj size güvenli ve uzun süreli kullanım sağlayacaktır. 

Bemzer Ürünler

Yürüyüş Yolu Tünel Tenteleri
Tente Sistemleri
Yatay Açılır Kasetli Tente
Tente Sistemleri
Motorlu Tente
Tente Sistemleri