Tente Seçiminde Genel Fiyatlar

Tente Seçiminde Genel Fiyatlar

  • Tarih: 17 - Nisan - 2019

Yaz aylarının kavurucu sıcaklarından, kış aylarının ise dinmek bilmeyen yağışlarından bizi koruyan tentelerimiz her geçen gün daha da gelişmekte ve modernleşmektedir. Bu modernleşmenin ve çeşitliliğin getirdiği tatlı sorunlardan biri de seçim aşamasında karşımıza çıkmaktadır. Birçok seçeneğin bulunduğu bu alanda yapacağınız seçimlerin önemli bir dönüm noktası ise fiyatlar arasındaki farklılıktadır. Serbest ve rekabetçi sektörün açık pazarında kavrulan fiyatlar kimi zaman can yakacak dereceye gelebilmektedir.

 

 Doğru Adımlar İle Fiyat Analizi

 

 Tente fiyatları çeşit, şekil ve malzeme ile paralel olarak yükselmekte veya alçalmaktadır. Binlerce seçeneğin önümüze çıktığı bu katalogda seçimlerimizi doğru yapmak için belirleyici birkaç adım uygulamak en doğru verdiğiniz karar olacaktır. Öncelikle size en uygun tente seçiminizi yapmalı ve sizin açınızdan uzun yıllar kullanabilir olmalıdır. Böylelikle aradan yıllar geçse dahi bir daha düşünmeyeceğiniz bir tercih yapmalısınız.

 

 Bu seçiminizde en önemli konu ölçülere uygunluk ve malzeme seçimi olacaktır. Her türlü hava koşuluna dayanmalı ve yapacağınız seçimin sizleri asla yarı yolda bırakmaması gerekmektedir. Bu seçenekleri göz önünde bulundurduğunuz ufak bir araştırmada ise size en uygun fiyatlı ve en ergonomik tenteyi bulabileceksiniz.

 

 Pazarın Genel Kurları

 

 Bu sektörde, her sektörde olduğu gibi aşağı yukarı bir skalaya sahiptir. Bu skalanın genel hatları neredeyse aynı olsa da bazen çok uçuk veya astronomik fiyatlar görmekte mümkündür. Genel pazarlama ortalaması çıkarmak gerekirse standart ölçülerde bir tentenin fiyatları 165 lira ile 2000 lira arasında değişmektedir. Tente fiyatları ve arasındaki bu uçurumun sebebi ise yukarda bahsettiğimiz şeylerin altında yatmaktadır.

 

 Genel olarak tente fiyatları ortalama bir yapıya sahip değildir. Çoğu zaman kişiye özel yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkmasından ötürü böyle büyük farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Bir mekanın veya evin tentesi tasarlanıp oluşturulurken fiyatı etkileyen etmenler arasından alanın büyüklüğü oldukça fazla önem arz etmektedir.

 

 Bu sebepten ötürü çalışmanın yapılacağı alanın ölçülendirilerek bir fiyat sıralamasının ortaya çıkarılması daha da uygun hale gelmektedir. Bu noktada büyüklüğün ve ölçülerin çeşitliliğine göre de malzeme seçimi yapılarak, seçilen tentenin kullanışlılığı ve dayanıklılığı en üst seviyeye çıkarılabilmektedir.