Pergola Tente ve Yenilikleri

Pergola Tente ve Yenilikleri

  • Tarih: 23 - Nisan - 2019

Günümüzde çardak sistemlerinin tanımı değişmiştir. Artık tüm açık alanlarda rüzgar, yağmur, güneşten korunmak için çelik materyallerden yapılan ve otomatik ya da sabit şekilde kullanılabilen takılması uygulanması kolay ,uygun maliyetli ve uzun yıllar rahat kullanıma izin veren bir sistem mevcut.

 

 tüm mekanlarda uygulanabilen pergola tente evlerin bahçe verandaları, bir dubleks evin teraslarında rahatlıkla kullanmak mümkün olmaktadır. Bu sistem kalın içyapısı ve malzemelerin özellikleri sebebiyle hava değişimleri karşı çok dayanıklı olmaktadır.

 

 Özellikleri Nelerdir?

 

 Özellikle yaz ve kış mevsiminde çok tercih edilmektedir. Kapalı mekanlara bağlı bahçe kullanım sürelerini uzatmak amacıyla özellikle lokanta ve kafelerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem haline gelmiştir. Pergola tente çok çeşitli şekillerde kullanılabilir İç bükey, eğimli, panjur sistemli manuel veya otomatik olabilir diğer özellikleri arasında metal, ahşap malzemelerden takılabilir. Kullanılan tente içerisinde elektrik sistemleri montajı yapılarak aydınlatma özelliği de kazandırılır. Evlerin terasları ya da veranda da farklı ürün içerikleri ile montajı yapılabilmektedir. Konfor ve rahatlık artık ön plandadır.

 

 Evlerde Nasıl kullanılmaktadır?

 

 Dış Mekanların yanı sıra daire, villa verandası ve Teras kat balkonlarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Bahçe verandasında kış bahçesi, yazın ise güneşten korunma dolayısıyla gölge ve serinlik yaratmaktadır. İnsanlar sürekli yaşadıkları mekanları özellikle evlerinin her bir alanını uzun süreli kullanmak isterler dolayısıyla dış ortamdaki farklılıklar konforu engellememeli İnşaat Firmaları yapmış oldukları evlerin özellikleri içerisine bu sistemi artık dahil etmektedir. Evlerde bu sistemin kullanılması kesinlikle artı bir değer katmaktadır.

 

 Ortalama Fiyat ve Maliyetleri Nasıldır?

 

 Materyal ve kullanılan malzemelerin sıklığı, üretilmesi ve ya istenilen malzeme içeriğine göre fiyatlar değişkenlik gösterecektir. ancak fiyat fayda analizine bakıldığı zaman pergola tente bütçeye uygun fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Ödeme kolaylıkları geniş taksit seçenekleri uygulanmaktadır.

 

 Yapılan bu sistem çok uzun yıllar kullanılan mekana fayda sağlamaktadır. İnsanlar bir yere gidip sohbet etmek istedikleri zaman konfor ararlar dolayısıyla mekanın en rahat şekilde kullandırılması amacıyla bu sistem tercih edilmektedir. Kışın termal ısı kaynağı yaratır ve sıcak bir ortam sağlar yazın ise serin ve gölge ortam yaratır. Bu sebeple en çok tercih edilen sistemdir.