Kasetli Tente Modelleri

Kasetli Tente Modelleri

  • Tarih: 17 - Nisan - 2018

Şık, sağlam ve pratik olması ile pek çok yere uyum sağlayan kasetli tente modelleri oldukça çok tercih edilir. Dış cephelerde çokça kullanılan bu tente özellikle bahçe, balkon, teras gibi alanlarda göze çarpmaktadır. Çok büyük olmayan bu alanlara sağladığı uyumun yanı sıra şıklığı da tercih sebebidir. Aynı zaman işyerlerinde kapı ya da pencere önlerinde çokça kullanılır.

Kolay Kullanım

Kasetli tentenin aksamları mafsallı tenteye benzer. Yani bu tentede de eklem diyebileceğimiz kollar bulunur. Bu kolların açılıp, kapanması ile tente açılıp kapanmaktadır. Otomatik de olabilir ancak manuel olanları daha çok tercih edilir.

Kasetli tente adını, brandanın kaset gibi sarılmasından alır. Tente kapatılırken branda alüminyum kaset içerisine sarılmaktadır. Kapalı konumda olan tentede kumaş ve mekanizma göremeyeceksiniz. Ancak açtığınız zaman tente tam olarak açılacaktır. İşte bu özellik sayesinde tenteyi kullanmadığınız zaman maksimum korumaya sahip olacaktır. Kasetli tente modelleri bu yönüyle oldukça avantajlıdır. Mesela kış aylarında bahçenizi kullanmıyorsanız tentenizi de kapalı tutabilir ve dışarıdan gelebilecek zararlardan korursunuz.

Dayanıklı Ürünler

Kasetli tentede temek olarak iki parça vardır. Alüminyum profiller ve branda diyebiliriz. Bu parçalara paslanmaz cıvata gibi ek parçalar eşlik eder. Kullanılan metal parçalarda özel boyalar kullanılır. Bu sayede tüm parçalar sağlam, dayanıklı ve dış etkenlere karşı ekstra korumalıdır. Branda kumaşı için pek çok seçeneğiniz vardır. Çeşitli kalite ve özelliklerde olan brandalar arasından ihtiyaçlarınız ve zevklerinize göre seçim yapabilirsiniz.

Şık Tente

Kasetli tente modelleri daha çok butik görünümlü yerlerde tercih edilen ürünlerdir. Küçük, şık ve kullanışlıdır. Bu yüzden bahçe ve balkonlarda da sevilerek kullanılırlar. Tentede kullanılan brandalarda mavi, yeşil, kırmızı, sarı, bordo başta olmak üzere daha pek çok renk seçeneği vardır.